Číslo 12/2023 - PDF | eBook
Všechna čísla (40)

ZŠ Benešov zvítězila v RF ve vybíjené v Liberci

15. 6. 2023

Ve dnech 12. - 13. 6. 2023 se v prostorách ZŠ Liberec, Dobiášova konalo napínavé republikové finále ve vybíjené pro žáky 4. a 5. tříd (kategorie II). Šestnáct škol z různých krajů se utkalo ve dvoudenním klání, které nabídlo nejen poutavé zápasy, ale také vytvořilo příležitost pro rozvoj sportovního ducha a soutěživosti.

V pondělí se odehrály zápasy v základních skupinách a následné rozřazení do finálních skupin. Na konci dne tak bylo jasné, které týmy budou v úterý bojovat ve finálních skupinách o 1. - 4. místo, o 5. - 8. místo, o 9. - 12. místo a 13. - 16. místo.

Po vyčerpávajících soubojích, ve kterých bylo napětí cítit až do posledního míče, se na bednu vítězů postavily ty nejlepší týmy. Obrovské napětí panovalo mezi týmy ZŠ Tymákov a Benešov. Zatímco v základní skupině byla úspěšnější ZŠ Tymákov, ve finálním duelu zvítězila ZŠ Benešov a tím završila svou libereckou cestu vítězstvím a zároveň tím obhájili i předchozí titul. Tým ZŠ Tymákov se umístil na druhé příčce a ZŠ Slovan Kroměříž si zajistila bronzové medaile. Domácí Dobina nakonec skončili na 12. místě.

Celá akce byla uspořádána pod záštitou Asociace školního sportu České republiky (ASŠK), Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) a Základní školy Liberec, Dobiášova. Sponzorem soutěže byla renomovaná firma Mocca a generálním partnerem republikového finále Sportisimo s.r.o.

Všem účastníkům patří uznání za jejich sportovní výkony a fair play, které předvedli na hřišti. Gratulujeme vítězům a těšíme se na další ročník této prestižní soutěže.