Číslo 12/2023 - PDF | eBook
Všechna čísla (40)

Nejlepší florbal i fantastická atmosféra. RF ovládly školačky z Mladé Boleslavi

15. 6. 2023

Základní škola Campanus ožila florbalem, 7. a 8. června se zde totiž konalo Republikové finále ve florbale kategorie IV. Před skvělou diváckou kulisou a při tradičně výborně zvládnuté organizaci nakonec titul oslavily florbalistky ze Základní a mateřské školy Mladá Boleslav, které ve finále porazily ZŠ a MŠ J. A. Komenského z Nového Strašecí.

"Máme velkou radost, že jsme mohli opět po několika letech uspořádat republikové finále. Já osobně doufám, že všechny hráčky i jejich realizační tým a fanoušci si turnaj užili a budou na něj dobře vzpomínat. Chtěla bych moc poděkovat všem organizátorům, divákům i těm, kteří nám pomáhali s organizací a přispěli tomu, že jsme si mohli užít ten nejlepší holčičí florbal přímo u nás v hale ZŠ Campanus," okomentovala turnaj Lenka Derková, ředitelka pořádající školy.

Skupinové fázi vládly Mladá Boleslav a Světlá nad Sázavou

Úvodní den byla na programu skupinová fáze. Šest účastníků se utkalo ve dvou tříčlenných skupinách o vstupenky do semifinále. Skupinu A otevřel souboj Nového Strašecí s Mladou Boleslaví, která vstoupila do turnaje šťastněji výhrou 4:1, a to především díky hattricku Zuzany Štípkové. Další utkání této skupiny pak bylo premiérou pro domácí hráčky ZŠ Campanus, které ovšem vlastním fanouškům radost v podobě vítězství neudělaly a po prohře 1:3 s Mladou Boleslaví věděly, že o postup do medailových bojů se poperou ve druhém utkání. Tam na ně čekal opět kvalitní soupeř, který byl nad síly florbalistek z Prahy a ze skupiny A tak postoupily ZŠ a MŠ Mladá Boleslav a ZŠ a MŠ Jana Amose Komenského z Nového Strašecí.

V prvním utkání skupiny B se ve skvělém světle ukázala Kristýna Milfaitová ze Světlé nad Sázavou, která vítězství 6:2 nad ZŠ Dědina z Prahy 6 pomohla čtyřmi přesnými trefami. Druhý zápas přinesl napínavou a vyrovnanou bitvu mezi ZŠ Dědina a ZŠ Vsetín, ve které šlo o postup do semifinále. Ten nakonec urvaly v poslední třetině hráčky z Prahy a po vítězství 4:3 byly blíže medailovým bojům. V posledním utkání Milfaitová opět potvrdila výbornou střeleckou fazonu a zajistila svými čtyřmi brankami vítězství Světlé nad Sázavou ve skupině B, druhé místo obsadila ZŠ Dědina.

Semifinále nabídlo vyrovnaný boj i gólový příděl

První semifinálový duel mezi Světlou nad Sázavou a Novým Strašecí přinesl napínavou bitvu. Florbalistky Světlé v utkání dvakrát vedli 1:0 a 2:1, bojovnice ze ZŠ a MŠ J. A. Komenského ovšem nic nevzdaly, a nakonec gólem necelé dvě minuty před koncem převrátily výsledek na svou stranu. Díky výhře 3:2 tak čekaly na finálového soupeře. Ten vzešel ze zápasu Mladé Boleslavi proti ZŠ Dědina. Zde bylo od počátku jasně vidět, který tým míří za vysněným postupem. Mladé Boleslav vyhrála 7:0 a mohla se těšit na finále.

Než začaly souboje, které rozhodly, kam jaké medaile poputují, dočkali se fanoušci napínavého zápasu domácího ZŠ Campanus a ZŠ Vsetín. Moravská škola sice měla výrazně lepší start a ve třetí třetině vedla 7:1, domácí hráčky se ale za podporu odměnily mocným finišem. Ten sice nestačil na výhru a konečné páté místo, po výsledku 5:7 se ale nemusely za předvedenou hru, a především závěr zápasu stydět.

Medaile míří do Boleslavi, Nového Strašecí a Světlé nad Sázavou

V zápase o třetí místo si pro bronzovou medaili šly od začátku florbalistky Světlé nad Sázavou, které se do vedení dostaly na začátku druhé třetiny a už ho nepustily. Vítězstvím 4:2 tak rozhodly o tom, že domů poputují i s cenným kovem. Finále pak bylo reprízou prvního zápasu na turnaje, když prozatím neporažená Mladá Boleslav vyzvala Nové Strašecí. Na straně hráček z Boleslavi se prosadily každá hned dvěma brankami Ella Repšová a Tereza Zvěřinová. A protože výborný výsledek ukázala také brankářka Alžběta Pelcová, která ani jednou neinkasovala, titul míří do ZŠ a MŠ Mladá Boleslav.