Číslo 12/2023 - PDF | eBook
Všechna čísla (40)

Pohár pro nejlepší fotbalisty putuje do Hradce Králové

13. 6. 2023

Republikové finále ve fotbalu středních škol v kategorii V. - chlapci proběhlo 6. a 7. června 2023 v Kuřimi. Z pověření Výkonného výboru AŠSK ho uspořádalo Gymnázium Brno, třída kapitána Jaroše v krásném areálu Městského fotbalového stadionu v Kuřimi, kde byla k dispozici dvě travnatá hřiště i veškeré potřebné zázemí.

Sítem kvalifikačních bojů prošly fotbalové týmy z Obchodní akademie Kubelíkova v Praze, Střední školy Bohemia z Chrudimi, Střední průmyslové školy stavební z Hradce Králové, Střední průmyslové školy stavební v Českých Budějovicích a Střední odborné školy a gymnázia ve Starém Městě. Pětici postupujících doplnilo mužstvo pořádajícího gymnázia.

Přespolní výpravy byly ubytovány v domově mládeže Střední školy informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno, Čichnova, kde jim bylo poskytnuto i stravování. Doprava z a do necelých 15 km vzdálené Kuřimi byla zajištěna zvláštními autobusy Dopravního podniku města Brna.

Samotný turnaj probíhal podle tradičního schématu závěrečných kol soutěží AŠSK. V úterý 7. června systémem každý s každým ve dvou tříčlenných skupinách; ve středu 8. června pak proběhla obě semifinálová utkání a souboje o páté, třetí a první místo.

Vítězi základních skupin se stali fotbalisté ze Starého Města a Hradce Králové, kteří vyhráli i svá semifinálová utkání a nakonec se střetli i ve finále. V dramatickém a pohledném utkání zvítězili chlapci z Hradce Králové, v souboji o třetí místo porazilo družstvo z OA Kubelíkova Praha tým z Českých Budějovic výsledkem 6:2.

Slavnostního zahájení i zakončení s předáváním pohárů, medailí a cen se kromě ředitele pořádajícího gymnázia Jiřího Hermana zúčastnil i starosta města Kuřim Drago Sukalovský.
Generálním partnerem republikového finále je Sportisimo s.r.o.