Číslo 12/2023 - PDF | eBook
Všechna čísla (40)

ISF WSC Football: Brazilská samba a skalp akademie z Magdeburgu!

8. 4. 2019

Slunečný Bělehrad dnes zažil druhý hrací den. Po včerejších dvou výhrách nás čekaly další prověrky.

Dopoledne se chlapecký výběr Gymnázia Nad Štolou, Praha 7 utkal s Řeckem. Na část utkání dorazila fandit také děvčata a vytvořila klukům opravdový kotel. Kluci se děvčatům odměnili bojovným výkonem a vynikajícím vstupem do utkání. V první půli si vytvořili několik šancí k vstřelení branky. V poločase ale svítil stále bezbrankový stav.

Druhá půle začala stejně jako ta první, naši byli aktivnější a více na míči. Stále se ale nedařilo vsítit branku a tak ve vzduchu viselo ono pomyslné pravidlo "nedáš - dostaneš". To bohužel nastalo - Řekové z ojedinělé šance vstřelili branku a od té doby se hra kouskovala. Naši se v utkání střelecky nakonec ani přes několik vyložených příležitostí neprosadili a po dobrém herním výkonu odešli poražení.

Herní výkon byl však příslibem do odpoledního utkání se silným výběrem Německa, které tvoří výběr U17 akademie Magdeburgu. V kádru byli rovněž borci na hostování z klubů zvučných jmen, např. Bayernu Mnichov, Borussie Dortmund či Schalke 04. Již v autobuse vystupoval německý výběr velmi sebevědomě. Aby ne, v dopoledním utkání porazil družstvo Maďarska vysoko 7:0.

Trenér Filip Soukup do utkání nasadil poprvé od začátku útočnou trojici Lednický, Vajdl a Pařízek. Kluci se mu odvděčili pracovitým výkonem, který korunoval po jednom ze závarů Petr "Helčus" Helík. Důležitý gól vlil našim krev do žil a dodal sebevědomí. Německým výběrem branka otřásla. V závěru utkání si však i díky chvilkové nedisciplinovanosti našich borců vypracoval v infarktovém závěru utkání několik stoprocentních šancí - dvakrát dokonce hlavičkoval míč z brankové čáry jeden z našich stoperů. Fotbalový bůh kluky ale nakonec odměnil za srdnatý výkon a po velmi cenném skalpu mohl zaznít další chorál "RoadtoSerbia". Po třech odehraných zápasech ve skupině jsou kluci se šesti body druzí za devítibodovým výběrem Řecka a mají tak před zítřejšími zápasy o lepší nasazení do vyřazovací části s družstvy Číny a Turecka velmi dobrou výchozí pozici.

Děvčata ze Starého Města chtěla navázat na včerejší dominantní výkon proti Chorvatkám a v bojovné náladě nastoupila proti výběru Brazílie, který nastoupil v v modrých dresech. Děvčata zachytila úvod zápasu, nenechaly se zatlačit soupeřkami a dali jim od první minuty najevo, že je nečeká lehký zápas. V poločase bylo skóre 0:0. Zlom přišel po faulu naší brankářky ve vápně na žlutou kartu, po které musela opustit na pět minut hrací plochu a v brance ji nahradila jedna z hráček v poli. Brazilky penaltu proměnily a ujaly se vedení 0 : 1. Děvčata po obdržené brance více otevřela hru a hrála povětšinou na polovině soupeře. Bohužel se našim děvčatům ani po několika slibných šancích nepodařilo vyrovnat a Brazilky v jednom z protiútoků navýšily rozdíl ve skóre na dvě branky. Tímto výsledkem také utkání skončilo. Zítra čeká naše děvčata přímý souboj o postupové druhé místo mezi nejlepších osm družstev turnaje s výběrem Itálie.