Okresní rada AŠSK Ostrava

Okresní rada AŠSK Ostrava

40 školních sportovních klubů se 1540 členy

Časopis DO TOHO!
č. 5/2019

Číslo 5/2019 - PDF | eBook
Všechna čísla (33)

SOŠ Jarov na Julisce obhájila!

3. 6. 2019
Foto: SOŠ Jarov na Julisce obhájila!

"Přijeli jsme si zahrát!" S těmito slovy přicházeli poslední květnovou středu na pražskou Julisku studenti S0Š a SOU ve Vyškově. Jeden z nich před vypuknutím republikového finále středních škol ve fotbalu ještě s potěšením dodal: "Poprvé budeme hrát na hřišti, na kterém ještě donedávna hrál prvoligový mančaft." Turnaj, jenž dlouhých sedm let nesl jméno legendy Dukly Praha - Josefa Masopusta, se pro letošní školní rok ukotvil v soutěžích Sportovní ligy škol.

V bitvě o putovní pohár Josefa Masopusta a křišťálový pohár MŠMT se utkalo šest středních škol ze Sedlčan, Plzně, Zlína, Prahy a zmiňovaného Vyškova. Na hřišti bylo vidět nadšení, bojovnost a vzájemný respekt. Za bezproblémové organizace krajské rady AŠSK Praha a SOŠ Jarov si všichni zúčastnění užívali přátelské sportovní atmosféry a slunečného počasí.

Ve finálovém utkání se proti sobě postavila družstva HŠ Plzeň s obhájci loňského prvenství SOŠ Praha Jarov. Domácímu týmu se podařilo výsledkem 1:2 loňské prvenství zopakovat. Stejně jako v předcházejícím ročníku se na vítězství podílel nyní čerstvý maturant Michal Vrána, který letos pomáhal vedoucímu trenérovi Pavlovi Loukotovi. Vynikající fotbalista má smlouvu s Bohemians Praha 1905 a aktuálně hostuje ve Fortuna Národní lize, kde hájí barvy Viktorie Žižkov. Pro vránu bylo republikové finále cenovou zkušeností, jelikož by se po skončení fotbalové kariéry jednou rád vrhnul na dráhu profesionálního trenéra.    

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Robin Křepela ze SPŠ polytechnické - COP ze Zlína, nejlepším hráčem se stal Tomáš Kuchař ze SOŠ Praha Jarov a nevíce gólů nastřílel Adam Vrba z HŠ Plzeň. Všichni vyhlášení si odnesli dárek od partnera turnaje, společnosti INDIPRO - škola fotbalových dovedností.

Na závěr republikového finále poděkovala ředitelka soutěže Ivana Černohorská, předsedkyně KR AŠSK Praha všem hráčům, učitelům i trenérům a všechny vyzvala k účasti v dalším ročníku. S vírou, že se turnaj opět naplno spojí se jménem Josefa Masopusta.

Kompletní výsledky naleznete zde

Fotogalerii naleznete zde

Konečné pořadí:

  1. Střední odborná škola Jarov, Praha
  2. Hotelová škola Plzeň
  3. Střední průmyslová škola polytechnická - Centrum odborné přípravy Zlín
  4. Gymnázium a střední odborná škola ekonomická Sedlčany
  5. Gymnázium Přípotoční, Praha
  6. Střední odborná škola a střední odborné učiliště Vyškov

 

Autorka článku: Stanislava Dufková

Fotografie: David Inneman