Okresní rada AŠSK Ostrava

Okresní rada AŠSK Ostrava

40 školních sportovních klubů se 1540 členy

Časopis DO TOHO!
č. 5/2019

Číslo 5/2019 - PDF | eBook
Všechna čísla (33)

Nejcennější trofeje minifotbalu putují na východ Čech!

28. 5. 2019
Foto: Nejcennější trofeje minifotbalu putují na východ Čech!

Sportovní liga škol v minifotbale pro kategorii 8. a 9. tříd základních škol vyvrcholila celorepublikovým finále ve Spořicích u Chomutova. Dvoudenní turnaj na zdejším fotbalovém hřišti spolu s Asociací školních sportovních klubů ČR uspořádalo Městské gymnázium a základní škola Jirkov.

V chlapecké i dívčí kategorii se turnaje zúčastnilo po šesti školních týmech. Pět z nich prošlo sítem okresních a krajských kol a poté ještě kvalifikacemi, šestý si mohli dosadit pořadatelé. Turnaj proběhl systémem dvou základních skupin po třech týmech, které se střetly každý s každým. První dva postoupily do semifinále, třetí se utkal už jen o celkové 5. místo.

V kategorii dívek byla jednoznačným favoritem ZŠ Pardubice-Ohrazenice, která je na fotbal zaměřená a působí při ní i fotbalová akademie FAČR. Pardubická děvčata předpoklady naplnila, všechna utkání vyhrála jednoznačně, to finálové pak 4:0 nad ZŠ Sever Hradec Králové.

Chlapecká kategorie byla mnohem vyrovnanější, výjimku tvořil pořadateli vybraný celek ZŠ Písečná Chomutov, který od všech soupeřů schytal dvouciferné porážky. Ostatní zápasy měly vysokou úroveň, bylo znát, že většina aktérů, ne-li všichni, hraje fotbal v klubech. Nejcennější trofej nakonec získali žáci ZŠ Sever Hradec Králové, i když na cestě do finále všechny zápasy vyhráli jen o gól a ze semifinále postoupili brankou v posledních vteřinách hry. Ve finále se utkali se žáky ZŠ Sportovní Uherské Hradiště a opět byli úspěšní, tentokrát vyhráli 2:0. Závěrečný hvizd rozhodčího "odšpuntoval" obrovskou radost vítězů. "Zvolili jsme dobrou taktiku. Hráli jsme v bloku, je jsme nechali hrát s míčem, ale nedovolili jsme, aby se dostávali ke střelám. Pak jsme dali gól, bránili jsme a v závěru jsme přidali druhý," řekl záložník Lukáš Kruml, žák ZŠ Sever Hradec Králové. "Naše výsledky možná ani neodpovídají hře, někdy jsme byli i horší, ale hraje se na góly. A naše radost je teď obrovská, jsme nejlepší v republice!"

Autor textu a fotografií: Stanislav Král