Okresní rada AŠSK Ostrava

Okresní rada AŠSK Ostrava

40 školních sportovních klubů se 1540 členy

Časopis DO TOHO!
č. 5/2019

Číslo 5/2019 - PDF | eBook
Všechna čísla (33)

Ono se řekne vybíjená!

24. 5. 2019
Foto: Ono se řekne vybíjená!

Vybíjenou jsem jako holka ráda hrála. Nedám na ni dopustit. Na pravidla si sice už tak moc nepamatuji, jen vím, že jsme také nabíjeli a kapitán měl tři životy.

Jako rozhodčí na pražských krajských kolech SLZŠ junior, které pořádala Asociace školních sportovních klubů  Praha ve dnech  21.5 - 23. 5. ve sportovním areálu ZŠ a MŠ nám. Jiřího z Lobkovic, si o oučasných pravidlech  myslím, že jsou dobře stanovena. Učí děti správnému házení, postřehu, rychlé reakci, taktice, týmovému sepětí a také se  vyrovnat s připomínkami ke hře od učitelů a i spoluhráčů. Učí také respektovat pravidla, oceňovat výkony nejen spoluhráčů, ale i soupeřů. Na jednotlivých týmech bylo poznat, kde se na škole vybíjené věnují. Pravidla, třebaže nejsou nejjednodušší, pak  žáci znali a také se stalo, že se sami přiznali k tomu, co rozhodčí nepostřehl. Což je také podstatné, protože učitelé vedou děti k fair play. Po tři dny ráno hráči přicházeli natěšení, zápasy emotivně prožívali a bojovali do poslední chvíle o co nejlepší umístění své školy.

Myslím si, že vybíjená je dobře vymyšlená a potřebná hra. Největším oceněním pro ředitelku soutěže Ivanu Černohorskou bylo to, že navzdory občasnému dešti a chladu děti odcházely spokojené, že si dobře zahrály. V červnu všichni budeme držet palce vítězům třídenního klání - dívkám ze ZŠ Mikulova z Prahy 11 a chlapcům ze ZŠ Slovenská z Prahy 2, kteří budou reprezentovat Prahu na republikovém finále v Pecce.

Autorka článku: Stanislava Dufková